Menu
Nyheder 29. november kl. 22:19
Holdsamarbejde mellem KB og KIF
Nyheder
Syriske flygtninge i KB
Nyheder
Ude er bedst for KB's DS-hold
Nyheder
Træner Mølby tilfreds med efteråret
Nyheder
Frank tilbage i Café Mosen
Drenge nyheder 21. oktober kl. 23:36
U12 drengene var til Øens Hold Cup

StillingHerre-DS • Pulje 3

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Ringkøbing 14 9 3 2 30
2 Tarup-Paarup 14 9 1 4 28
3 Oure Fodbold Akademi 14 7 3 4 24
4 Kolding B 14 7 1 6 22
5 Varde 14 6 4 4 22
6 B1913 14 7 1 6 22
7 SSV Højfyn 14 5 3 6 18
8 Esbjerg fB 14 3 5 6 14
9 Fredericia fF 14 3 2 9 11
10 FC Sønderborg 14 2 1 11 7

KampprogramHerre-DS • Pulje 3

August 2016

Kolding B
3 - 0
livescore
Hjemme
Mosevej Sportsplads

Varde

Tarup-Paarup
2 - 0
livescore
Ude
Home Tarup Park

Kolding B

Kolding B
2 - 1
livescore
Hjemme
Mosevej Sportsplads

FC Sønderborg
September 2016

Kolding B
5 - 1
livescore
Hjemme
Mosevej Sportsplads

Fredericia fF

SSV Højfyn
2 - 1
livescore
Ude
Albani Arena Vissenbjerg

Kolding B

Kolding B
0 - 1
livescore
Hjemme
Mosevej Sportsplads

Oure Fodbold Akademi

B1913
2 - 1
livescore
Ude
Campus Road

Kolding B
Oktober 2016

Kolding B
0 - 3
livescore
Hjemme
Mosevej Sportsplads

Ringkøbing

Varde
0 - 2
livescore
Ude
Sydbank Stadion

Kolding B

Kolding B
1 - 3
livescore
Hjemme
Mosevej Sportsplads

Tarup-Paarup

FC Sønderborg
0 - 2
livescore
Ude
Alsie Express Park

Kolding B

Kolding B
0 - 0
livescore
Hjemme
Mosevej Sportsplads

Esbjerg fB
November 2016

Fredericia fF
1 - 2
livescore
Ude
Madsby Enge

Kolding B

Esbjerg fB
2 - 5
livescore
Ude
Guldager Idrætscenter

Kolding B
Marts 2017

Kolding B
24. mar
Kl. 18.30
Hjemme
Mosevej Kunstgræsbane

SSV Højfyn
April 2017

Oure Fodbold Akademi
1. apr
Kl. 13.00
Ude
Oure Idrætsskole

Kolding B

Kolding B
7. apr
Kl. 17.45
Hjemme
Mosevej Sportsplads

B1913

Ringkøbing
17. apr
Kl. 13.30
Ude
Green Arena

Kolding B

Kolding B
21. apr
Kl. 18.00
Hjemme
Mosevej Sportsplads

Varde

Tarup-Paarup
29. apr
Kl. 13.00
Ude
Home Tarup Park

Kolding B
Maj 2017

Kolding B
5. maj
Kl. 18.30
Hjemme
Mosevej Sportsplads

FC Sønderborg

Esbjerg fB
13. maj
Kl. 14.00
Ude
Esbjerg Idrætspark

Kolding B

Kolding B
19. maj
Kl. 19.00
Hjemme
Mosevej Sportsplads

Fredericia fF

SSV Højfyn
28. maj
Kl. 13.00
Ude
Albani Arena Vissenbjerg

Kolding B
Juni 2017

Kolding B
2. jun
Kl. 19.00
Hjemme
Mosevej Sportsplads

Oure Fodbold Akademi

B1913
10. jun
Kl. 15.30
Ude
Campus Road

Kolding B

Kolding B
17. jun
Kl. 15.30
Hjemme
Mosevej Sportsplads

Ringkøbing

Smurfit Kappa Cup Juleturneringen - Skoleturneringen 27.-29. december, 2016

Sponsorer som støtter KB

Ugens kampe på KB
December 2016
3.
lørdag
11.30
FC Kolding Syd
6
Herrer
U14
U14 Drenge 1 - Vinterserien (2003) 11M • Pulje 13
Mosevej Kunstgræsbane
4 Kunst
Gauerslund IF
9
Mosevej Kunstgræsbane
4 Kunst
4.
søndag
12.00
FC Kolding Syd
10
Herrer
U14
U14 Drenge 1 - Vinterserien (2003) 11M • Pulje 13
Mosevej Kunstgræsbane
4 Kunst
Brædstrup IF
3
Mosevej Kunstgræsbane
4 Kunst
4.
søndag
13.30
FC Kolding Syd
10
Herrer
U14
U14 Drenge Mester - Vinterserien (2003) 11M • Pulje 15
Mosevej Kunstgræsbane
4 Kunst
Hedensted IF
11
Mosevej Kunstgræsbane
4 Kunst
4.
søndag
15.00
Kolding B
5
Herrer
U11
Golden League - U11 Drenge (2006) - 4. runde • Pulje 1
Mosevej Kunstgræsbane
4 C
Næsby BK/Allesø GF
6
Mosevej Kunstgræsbane
4 C
8.
torsdag
20.00
Kolding B
8
Herrer
U19
U19 Drenge 1 / Træningskamp • Privat
Mosevej Kunstgræsbane
4 Kunst
Kolding B
10
Mosevej Kunstgræsbane
4 Kunst

DBU

DBU Jylland

Bold.dk