Menu
Nyheder I går kl. 08:54
DS-kamp mod Esbjerg fB udsat
Nyheder
Abud Zanka sænkede Sønderborg
Nyheder
DS-holdet møder helt nyt Sønderborg-mandskab
Nyheder
Dårlig start knækkede KB
Nyheder
KB mod stærke fynboer
Drenge nyheder 28. juni kl. 11:42
Sommerafslutning for årgang 2005 - det er med til at styrke klubmiljøet

StillingHerre-DS • Pulje 3

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 B1913 4 3 0 1 9
2 Ringkøbing 3 2 1 0 7
3 Tarup-Paarup 3 2 1 0 7
4 Kolding B 3 2 0 1 6
5 Esbjerg fB 3 1 1 1 4
6 Fredericia fF 4 1 1 2 4
7 SSV Højfyn 3 1 1 1 4
8 Oure Fodbold Akademi 3 1 0 2 3
9 Varde 3 0 1 2 1
10 FC Sønderborg 3 0 0 3 0

KampprogramHerre-DS • Pulje 3

August 2016

Kolding B
3 - 0
livescore
Hjemme
Mosevej Sportsplads

Varde

Tarup-Paarup
2 - 0
livescore
Ude
Home Tarup Park

Kolding B

Kolding B
2 - 1
livescore
Hjemme
Mosevej Sportsplads

FC Sønderborg
September 2016

Kolding B
2. sep
Kl. 18.00
Hjemme
Mosevej Sportsplads

Fredericia fF

SSV Højfyn
11. sep
Kl. 13.00
Ude
Vissenbjerg Stadion

Kolding B

Kolding B
17. sep
Kl. 15.00
Hjemme
Mosevej Sportsplads

Oure Fodbold Akademi

B1913
25. sep
Kl. 13.00
Ude
Campus Road

Kolding B
Oktober 2016

Kolding B
1. okt
Kl. 15.00
Hjemme
Mosevej Sportsplads

Ringkøbing

Varde
8. okt
Kl. 15.00
Ude
Sydbank Stadion

Kolding B

Kolding B
15. okt
Kl. 15.00
Hjemme
Mosevej Sportsplads

Tarup-Paarup

FC Sønderborg
22. okt
Kl. 14.00
Ude
Alsie Express Park

Kolding B

Kolding B
29. okt
Kl. 15.00
Hjemme
Mosevej Sportsplads

Esbjerg fB
November 2016

Fredericia fF
5. nov
Kl. 13.30
Ude
Madsby Enge

Kolding B

Esbjerg fB
12. nov
Kl. 14.00
Ude
Guldager Idrætscenter

Kolding B
Marts 2017

Kolding B
24. mar
Kl. 18.30
Hjemme
Mosevej Kunstgræsbane

SSV Højfyn
April 2017

Oure Fodbold Akademi
1. apr
Kl. 13.00
Ude
Oure Idrætsskole

Kolding B

Kolding B
7. apr
Kl. 17.45
Hjemme
Mosevej Sportsplads

B1913

Ringkøbing
17. apr
Kl. 13.30
Ude
Green Arena

Kolding B

Kolding B
21. apr
Kl. 18.00
Hjemme
Mosevej Sportsplads

Varde

Tarup-Paarup
29. apr
Kl. 13.00
Ude
Home Tarup Park

Kolding B
Maj 2017

Kolding B
5. maj
Kl. 18.30
Hjemme
Mosevej Sportsplads

FC Sønderborg

Esbjerg fB
13. maj
Kl. 14.00
Ude
Esbjerg Idrætspark

Kolding B

Kolding B
19. maj
Kl. 19.00
Hjemme
Mosevej Sportsplads

Fredericia fF

SSV Højfyn
28. maj
Kl. 13.00
Ude
Vissenbjerg Stadion

Kolding B
Juni 2017

Kolding B
2. jun
Kl. 19.00
Hjemme
Mosevej Sportsplads

Oure Fodbold Akademi

B1913
10. jun
Kl. 15.30
Ude
Campus Road

Kolding B

Kolding B
17. jun
Kl. 15.30
Hjemme
Mosevej Sportsplads

Ringkøbing

Sponsorer som støtter KB

DBU Jylland

Ugens kampe på KB
August 2016
27.
lørdag
10.00
Kolding B
LHS
Kvinder
U9
U9 Piger A (2008) 5M - Efterår • Pulje 741
Mosevej Sportsplads
3 A
Nr. Bjært/Strandhuse IF (2)
LHS
Mosevej Sportsplads
3 A
27.
lørdag
10.00
KB/Dalby
10
Herrer
U13
U13 Drenge 1 (2004) 8M - Efterår 2016 • Pulje 740
Mosevej Sportsplads
6 A
Fredericia
11
Mosevej Sportsplads
6 A
27.
lørdag
11.00
FC Kolding Syd
5
Herrer
U14
U14 Drenge Mester (2003) 11M - Efterår 2016 • Pulje 630
Mosevej Sportsplads
3
Vinding SF
6
Mosevej Sportsplads
3
27.
lørdag
13.00
KoldingQ
4
Kvinder
Senior
3F Ligaen 2016/17 • 3FL
Mosevej Sportsplads
1
Vejle
12
Mosevej Sportsplads
1
27.
lørdag
15.00
Kolding B
10
Herrer
U17
U17 Drenge 2 (2000) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 434
Mosevej Sportsplads
3
Løjt IF/Rødekro IF
13B
Mosevej Sportsplads
3
27.
lørdag
15.30
Kolding B
5
Herrer
U16
U16 Drenge Vest 2 (2001) 11M - Efterår 2016 • Pulje 458
Mosevej Sportsplads
5
FC Fredericia
6
Mosevej Sportsplads
5
27.
lørdag
15.30
KoldingQ
3
Kvinder
U18
U18 Piger DM 2016/17 • DM
Mosevej Sportsplads
1
Skovbakken
13B
Mosevej Sportsplads
1
28.
søndag
11.00
Kolding B
10
Herrer
U12
U12 Drenge C1 (2005) 8M - Efterår • Pulje 75
Mosevej Sportsplads
6 A
Fredericia KFUM
11
Mosevej Sportsplads
6 A
28.
søndag
12.00
Kolding B
2
Kvinder
U13
U13 Piger Mester (2004) 8M - Efterår 2016 • Pulje 948
Mosevej Sportsplads
8 A
Dybbøl IU
6
Mosevej Sportsplads
8 A
28.
søndag
12.00
Kolding B
10
Herrer
U11
Golden League - U11 Drenge (2006) - 1. runde • Pulje 3
Mosevej Sportsplads
7 A
Aabenraa BK
11
Mosevej Sportsplads
7 A
28.
søndag
13.00
Kolding B (2)
8
Herrer
U19
U19 Drenge Kval (1998-99) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 331
Mosevej Sportsplads
6
Bredballe IF (1)
13B
Mosevej Sportsplads
6
28.
søndag
15.00
Kolding B
2
Kvinder
U15
U15 Piger Vest (2002) 11M - Efterår 2016 • Pulje 852
Mosevej Sportsplads
1
Jerne IF
9
Mosevej Sportsplads
1
30.
tirsdag
18.30
Kolding B
Herrer
U16
U16 Drenge Vest 2 (2001) 11M - Efterår 2016 • Pulje 458
Mosevej Sportsplads
Dalum IF
Mosevej Sportsplads
30.
tirsdag
18.45
Kolding B (Kval/332)
Herrer
U19
DBU Jylland Pokal U19 Drenge/11 (1998-99) • Pulje 1
Mosevej Sportsplads
Kolding IF (Kval/331)
Mosevej Sportsplads
31.
onsdag
18.15
KoldingQ
Kvinder
Senior
3F Ligaen 2016/17 • 3FL
Mosevej Sportsplads
Odense Q
Mosevej Sportsplads
September 2016
1.
torsdag
17.00
Kolding B (2)
Herrer
U7
U7 Drenge (2010) 3M - Efterår • Pulje 328
Mosevej Sportsplads
Kolding IF (2)
Mosevej Sportsplads
1.
torsdag
17.15
Kolding B (1)
Herrer
U7
U7 Drenge (2010) 3M - Efterår • Pulje 328
Mosevej Sportsplads
Bjert IF
Mosevej Sportsplads
1.
torsdag
17.30
Kolding B (1)
Herrer
U7
U7 Drenge (2010) 3M - Efterår • Pulje 328
Mosevej Sportsplads
Kolding IF (1)
Mosevej Sportsplads
2.
fredag
17.00
Kolding B
Herrer
U12
U12 Drenge A (2005) 8M - Efterår • Pulje 44
Mosevej Sportsplads
Hatting/Torsted Fodbold
Mosevej Sportsplads
2.
fredag
18.00
Kolding B
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 - Efterår 2016 • Pulje 142
Mosevej Sportsplads
Bjert IF
Mosevej Sportsplads
2.
fredag
18.00
Kolding B
Herrer
Senior
Herre-DS • Pulje 3
Mosevej Sportsplads
Fredericia fF
Mosevej Sportsplads

DBU

Bold.dk