Menu
Nyheder I går kl. 09:43
Syriske flygtninge i KB i avisen
Nyheder
KB-trup med skader mod stærke B1913
Nyheder
Stem på KB som Årets forening
Nyheder
Flot gave til unge KB’ere
Nyheder
Tandløst KB-hold tabte til Oure
Drenge nyheder 12. september kl. 08:19
Bjert CUP

StillingHerre-DS • Pulje 3

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Ringkøbing 7 5 1 1 16
2 Tarup-Paarup 7 5 1 1 16
3 Varde 8 4 2 2 14
4 B1913 7 4 0 3 12
5 Esbjerg fB 6 3 2 1 11
6 Oure Fodbold Akademi 8 3 1 4 10
7 Kolding B 6 3 0 3 9
8 SSV Højfyn 7 2 2 3 8
9 Fredericia fF 8 1 1 6 4
10 FC Sønderborg 8 1 0 7 3

KampprogramHerre-DS • Pulje 3

August 2016

Kolding B
3 - 0
livescore
Hjemme
Mosevej Sportsplads

Varde

Tarup-Paarup
2 - 0
livescore
Ude
Home Tarup Park

Kolding B

Kolding B
2 - 1
livescore
Hjemme
Mosevej Sportsplads

FC Sønderborg
September 2016

Kolding B
5 - 1
livescore
Hjemme
Mosevej Sportsplads

Fredericia fF

SSV Højfyn
2 - 1
livescore
Ude
Albani Arena Vissenbjerg

Kolding B

Kolding B
0 - 1
livescore
Hjemme
Mosevej Sportsplads

Oure Fodbold Akademi

B1913
25. sep
Kl. 13.00
Ude
Campus Road

Kolding B
Oktober 2016

Kolding B
1. okt
Kl. 15.00
Hjemme
Mosevej Sportsplads

Ringkøbing

Varde
8. okt
Kl. 15.00
Ude
Sydbank Stadion

Kolding B

Kolding B
15. okt
Kl. 15.00
Hjemme
Mosevej Sportsplads

Tarup-Paarup

FC Sønderborg
22. okt
Kl. 14.00
Ude
Alsie Express Park

Kolding B

Kolding B
29. okt
Kl. 15.00
Hjemme
Mosevej Sportsplads

Esbjerg fB
November 2016

Fredericia fF
5. nov
Kl. 13.30
Ude
Madsby Enge

Kolding B

Esbjerg fB
12. nov
Kl. 14.00
Ude
Guldager Idrætscenter

Kolding B
Marts 2017

Kolding B
24. mar
Kl. 18.30
Hjemme
Mosevej Kunstgræsbane

SSV Højfyn
April 2017

Oure Fodbold Akademi
1. apr
Kl. 13.00
Ude
Oure Idrætsskole

Kolding B

Kolding B
7. apr
Kl. 17.45
Hjemme
Mosevej Sportsplads

B1913

Ringkøbing
17. apr
Kl. 13.30
Ude
Green Arena

Kolding B

Kolding B
21. apr
Kl. 18.00
Hjemme
Mosevej Sportsplads

Varde

Tarup-Paarup
29. apr
Kl. 13.00
Ude
Home Tarup Park

Kolding B
Maj 2017

Kolding B
5. maj
Kl. 18.30
Hjemme
Mosevej Sportsplads

FC Sønderborg

Esbjerg fB
13. maj
Kl. 14.00
Ude
Esbjerg Idrætspark

Kolding B

Kolding B
19. maj
Kl. 19.00
Hjemme
Mosevej Sportsplads

Fredericia fF

SSV Højfyn
28. maj
Kl. 13.00
Ude
Albani Arena Vissenbjerg

Kolding B
Juni 2017

Kolding B
2. jun
Kl. 19.00
Hjemme
Mosevej Sportsplads

Oure Fodbold Akademi

B1913
10. jun
Kl. 15.30
Ude
Campus Road

Kolding B

Kolding B
17. jun
Kl. 15.30
Hjemme
Mosevej Sportsplads

Ringkøbing

Sponsorer som støtter KB

Ugens kampe på KB
September 2016
25.
søndag
10.00
Kolding B
5 - 1
Herrer
U11
Golden League - U11 Drenge (2006) - 2. runde • Guld 2
Mosevej Sportsplads
8 A
Haderslev FK
Mosevej Sportsplads
8 A
25.
søndag
11.00
KB/Dalby (1)
2 - 3
Herrer
U13
U13 Drenge C Region 3 (2004) 8M - Efterår 2016 • Pulje 87
Mosevej Sportsplads
6 B
Vejlefjord IF
Mosevej Sportsplads
6 B
25.
søndag
11.00
Kolding B (2)
livescore
0 - 2
Kvinder
U14
U14 Piger 1 (2003) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 919
Mosevej Sportsplads
6
FC Kolding Nord
Mosevej Sportsplads
6
25.
søndag
13.00
Kolding B
9
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Efterår 2016 • Pulje 45
Mosevej Sportsplads
7
Rødding IF
10
Mosevej Sportsplads
7
25.
søndag
13.00
Kolding B
4
Kvinder
Senior
Kvindeserie Vest - Efterår 2016 • Pulje 272
Mosevej Sportsplads
2
Næsby BK
12
Mosevej Sportsplads
2
25.
søndag
14.00
Kolding B (1)
8
livescore
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Efterår 2016 • Pulje 77
Mosevej Sportsplads
6
Stepping IF
11
Mosevej Sportsplads
6
26.
mandag
17.30
KB/Dalby
Omklædningsrum 1
Herrer
U13
U13 Drenge Vest (2004) 8M - Efterår 2016 • Pulje 705
Mosevej Sportsplads
Bane 5 Træning
Vejle B (2)
Omklædningsrum 3
Mosevej Sportsplads
Bane 5 Træning
28.
onsdag
17.30
Kolding B
Kvinder
U13
U13 Piger C Region 3 (2004) 8M - Efterår 2016 • Pulje 249
Mosevej Sportsplads
Erritsø GIF
Mosevej Sportsplads
29.
torsdag
17.00
KB/Dalby (1)
Herrer
U13
U13 Drenge C Region 3 (2004) 8M - Efterår 2016 • Pulje 87
Mosevej Sportsplads
Vinding SF
Mosevej Sportsplads
30.
fredag
18.00
Kolding B
9
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Efterår 2016 • Pulje 45
Mosevej Kunstgræsbane
4 A + B
Starup UIF
10
Mosevej Kunstgræsbane
4 A + B
Oktober 2016
1.
lørdag
10.00
KB/Dalby
Herrer
U13
U13 Drenge Mester (2004) 8M - Efterår 2016 • Pulje 721
Mosevej Sportsplads
FC Kolding Nord
Mosevej Sportsplads
1.
lørdag
10.00
KB/Dalby
Herrer
U13
U13 Drenge Vest (2004) 8M - Efterår 2016 • Pulje 705
Mosevej Sportsplads
FC Kolding Nord
Mosevej Sportsplads
1.
lørdag
12.00
Kolding B
Kvinder
U12
U12/U13 Piger C (2005-2004) 5M - Efterår • Pulje 705
Mosevej Sportsplads
Hatting/Torsted Fodbold
Mosevej Sportsplads
1.
lørdag
13.00
Kolding B
Herrer
U12
U12 Drenge A (2005) 8M - Efterår • Pulje 44
Mosevej Sportsplads
Nr. Bjært/Strandhuse IF
Mosevej Sportsplads
1.
lørdag
14.40
Kolding B (2)
Herrer
U10
U10 Drenge B (2007) 5M - Efterår • Pulje 533
Mosevej Sportsplads
Vamdrup IF
Mosevej Sportsplads
1.
lørdag
15.00
Kolding B
Herrer
Senior
Herre-DS • Pulje 3
Mosevej Sportsplads
Ringkøbing
Mosevej Sportsplads
1.
lørdag
15.20
Kolding B (1)
Herrer
U10
U10 Drenge B (2007) 5M - Efterår • Pulje 533
Mosevej Sportsplads
Kolding B (2)
Mosevej Sportsplads

DBU

DBU Jylland

Bold.dk